top of page

út 01. 3.

|

Čáslav

Zprávy z podzemí – přednáška – Máša Černá Pivovarová

Přednáška o velmi zajímavém období od 50.tých let až k Moskevské konceptuální škole v ruském výtvarném umění – neoficiální umění, které dobylo svět. Také o tvorbě svého otce – Viktora Pivovarova – promluví kunsthistorička Maria Černá Pivovarová.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Zprávy z podzemí – přednáška – Máša Černá Pivovarová
Zprávy z podzemí – přednáška – Máša Černá Pivovarová

Čas a místo

01. 3. 2022 18:30

Čáslav, K. Pazderského 2045, 286 01 Čáslav-Nové Město, Czechia

Hosté

O události

Přednáška se uskuteční v klubu Gumárna 1. března 2022 od 18:30

K. Pazderského 2045 – v Čáslavi

Zprávy z podzemí

Ruské neoficiální umění padesátých až osmdesátých let (lianozovská škola – Oskar Rabin, Igor Cholin, moskevská konceptuální škola – Ilja Kabakov, Vikor Pivovarov, soc-art – Vitalij Komar a Alexandr Melamid, akční umění – Andrej Monastyrskij). Jaké umění vznikalo v Rusku za tvrdého totalitního režimu? V jakých podmínkách tvořili neoficiální umělci? Jaké nové umělecké formy vznikly? Jaká byla hlavní témata? A co se dělo, když Západ tyto umělce objevil?

Maria (Máša) Černá Pivovarová vystudovala dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy mimo jiné oblasti výtvarného umění se také dlouhodobě věnuje dílu svého otce Viktora Pivovarova.

Je také autorkou katalogu k výstavě Moskevská gotika v Národní galerii (2021) a kurátorkou výstavy Dědečku, viděl jsi Boha? (Galerie U Bílého jednorožce, Klatovy, 2017)

Sdílet událost

bottom of page