so 04. 5. | Klub Gumárna

04. 5. 2019 18:00
Klub Gumárna, Klub Gumárna, Karla Pazderského, Čáslav-Nové Město, Czechia

O akci

Václav Holohlavský přes technické vzdělání se stále rád vrací k uměleckému vyjádření vidění věcí. Malbu chápe jako tok emocí, který nelze spoutat, ale je zapotřebí mu dát volný průchod. Hlavním motorem pro jeho tvorbu jsou věci zdánlivě všední a přitom tak zásadní. Pro inspiraci někdy sáhne k ženskosti a vášnivosti, někdy k tanci a ladnosti, někdy k tajemnosti a tajemství. Rád otevírá dveře různých stylů bez zaklepání. Využívá možnosti vyjádření vidění věcí po svém. Bere tvoření jako rituál, proud energie, který autor někdy spoutá a někdy mu dá volný průběh.