po 16. 12.

Promítání dokumentárního filmu - #CHICAGOGIRL

Srdečně Vás zveme na projekci dalšího dokumentárního filmu od "Jeden svět". Tentokrát si pustíme film z roku 2013 od Amerického režiséra Joe Piscatella - #CHICAGOGIRL.

Promítání dokumentárního filmu - #CHICAGOGIRL

16. 12. 2019 20:30 – 17. 12. 2019 22:00

Devatenáctiletá Ala´a Basatneh by měla mít běžné starosti jako její američtí vrstevníci: školu, lásky, módu, hudbu? Jenže na nic z toho studentka z Chicaga nemá čas ? prostřednictvím svého notebooku totiž organizuje revoluci v Sýrii. Pomáhá koordinovat protesty, šíří fotky a videa nebo informuje demonstranty o aktuálním dění. Její přátelé Bassel, Aous a Omar jsou přitom v samotném ohnisku dění, v zemi, kde už tři roky trvá občanská válka. Dokumentují zločiny Asadova režimu a samozřejmě bojují. Vyměnili však zbraně za fotoaparát, mobil a internet. Film sleduje úsilí a odvahu mladých lidí a odkrývá fenomén sociálních sítí, který se stal zásadním hybatelem vlny arabského jara. ....

Upoutávka