top of page

st 27. 4.

|

Čáslav

Projekce filmu: Země je modrá jako pomeranč

Projekce filmu "Země je modrá jako pomeranč" od Iryna Tsilyk z roku 2020 Ukrajinská režisérka Iryna Tsilyk zachycuje rodinu ve chvíli, kdy nejstarší dcera Miroslava spolu s matkou a dalšími sourozenci točí svůj vlastní film o tom, co prožili za války.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Projekce filmu: Země je modrá jako pomeranč
Projekce filmu: Země je modrá jako pomeranč

Čas a místo

27. 4. 2022 20:30 – 21:50

Čáslav, K. Pazderského 2045, 286 01 Čáslav-Nové Město, Czechia

O události

„Válka je, když někteří lidé střílejí. A další lidé střílejí na lidi, kteří stříleli první,“ vysvětluje nejmladší chlapec z rodiny, který byl v době vypuknutí války v Donbasu na východní Ukrajině v roce 2014 sotva na světě. Jeho matka spolu s dalšími třemi dětmi svůj dům neopustila ani poté, co se ocitly uprostřed válečné zóny. Ukrajinská režisérka Iryna Cilyk zachycuje rodinu ve chvíli, kdy nejstarší dcera Miroslava spolu s matkou a dalšími sourozenci točí svůj vlastní film o tom, co prožili za války. Láska ke kinematografii a pohroužení se do umělecké tvorby osvobozuje od tíživé minulosti a pro Miroslavu předznamenává vytouženou budoucnost filmové kameramanky.

Vstupné je jako vždy zdarma.

Festival Jeden svět a Člověk v tísni odsuzují ruskou agresi vůči Ukrajině, která bude mítbezpochyby dopad na životy desítek milionů lidí, kteří v zasažených oblastech žijí. Timohou být ohroženi na životech, zhorší se jejich bezpečnost, ekonomická situace ipřístup k základním službám.

Pokud můžete, zvažte prosím přispění přímo tvůrkyním filmů, které na místě stále pobývají anebo některé z níže uvedených ověřených organizací:

Alina Gorlova, režisérka filmu Bez viditelných příznaků. Alina poprosila o finanční pomoc přes svůj profil na Facebooku (viz odkaz níže). Alina nakupuje potraviny a základní potřeby pro lidi v Kyjevě a organizuje jejich distribuci.

Facebook

Babylon ‘13 - podpora pro ukrajinské filmaře:

Facebook

Docudays UA - podpora ukrajinského lidskoprávního filmového festivalu

WEB

Člověk v tísni – SOS Ukrajina

WEB

Podpora organizací pomáhajících dětem postiženým válkou:

WEB

Ukrajinský humanitární fond:

WEB

Iryna Tsylik, režisérka filmu Země je modrá jako pomeranč

Přispívat můžete přes webovou aplikaci contribee, kterou založil litevský koproducent filmu. Vybrané peníze půjdou přímoukrajinskému štábu filmu a rodině z filmu.

Sdílet událost

bottom of page