top of page

st 07. 9.

|

Čáslav

Projekce filmu: Severní proud

Jak se láhev od piva vyrobeného v Německu ocitla v panenské přírodě za polárním kruhem? Režisér Steffen Krones se rozhodne sledovat trasu plastového odpadu z kontinentální Evropy až k útesům norského souostroví Lofoty.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Projekce filmu: Severní proud
Projekce filmu: Severní proud

Čas a místo

07. 9. 2022 20:30

Čáslav, K. Pazderského 2045, 286 01 Čáslav-Nové Město, Czechia

Hosté

O události

Režie: Steffen Krones   Země původu: Německo Rok výroby: 2022

Filmař z Drážďan spolu s přáteli sestrojí unikátní bóje vybavené GPS lokátorem a sleduje, jak je evropská říční síť propojená s oceánem. Z původně sólové akce vzešlé ze zděšení nad tím, že evropský odpad zanáší i nejvzdálenější kouty planety, se Steffenovi podaří vytvořit vědecký projekt, na kterém se podílejí inženýři, oceánografové i veřejnost. Úchvatné záběry z monumentální norské přírody a scény týmového nadšení ze sledování trasy speciálních bójí střídají šokující obrazy kolonií plastů, které okupují civilizací dříve nedotčené přírodní scenérie.

Trailer

 IMPACT 

Dokument Severní proud stojí na zajímavém experimentu – jeho režisér se rozhodne v Drážďanech vypustit do Labe plastovou láhev a pomocí GPS lokátoru sledovat, kam se dostane. Empiricky tak dokazuje známou věc – plasty se z nejrůznějších koutů světa mohou dostat prakticky kamkoliv a znečišťovat tak celou planetu. Chcete pomoci tomu zabránit? Sdílejte a podporujte mezinárodní kampaň Rethink Plastic, která občany Evropské unie nabádá ke změně přístupu k plastovým materiálům. https://rethinkplasticalliance.eu/campaign/

Sdílet událost

bottom of page