top of page

so 22. 8.

|

Klub Gumárna

MockUp 2020

Přijďte ochutnat MockUp – připravovaný festival mockumentárních filmů, který proběhne v září 2021 v Čáslavi.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
MockUp 2020
MockUp 2020

Čas a místo

22. 8. 2020 15:00 – 23. 8. 2020 1:00

Klub Gumárna, K. Pazderského 2045, 286 01 Čáslav-Nové Město, Czechia

O události

Speciální letní akce přináší již v tomto roce ochutnávku z festivalového programu. Těšit se můžete na projekci krátkého mockumentu Ropáci a debatu s jeho režisérem Janem Svěrákem a na projekci celovečerního mockumentu Co děláme v temnotách. Kromě filmových projekcí uvidíte i satirické divadelní představení a stand-up comedy.  Možná si říkáte, že nic jako mockument neznáte, určitě to tak není, jen nevíte, že se tomuto žánru říká právě mockument. Je to žánr, který balancuje na pomezí a úmyslně stírá hranice mezi fikcí a dokumentem.

Na místě se také můžete těšit na venkovní bar a grilování. Platba bude možná pouze bezhotovostně.

Celodenní vstupné: 50 Kč

Divadelní představení 15:00 až 16:30: Reforma divadelní soubor Teatritis Pohár přetekl a české studentstvo se rozhodne hromadně emigrovat za lepším… Kdo zachrání české školství? Premiérové uvedení autorské komedie plné jazykového humoru, absurdních situací i nečekaných řešení problému. Při přípravě reformy se střetává nové se starým, probublává nekompetentnost na všech úrovních a jazyk mnohdy pozbývá smyslu. Reformovat je zkrátka třeba za každou cenu, a to do nejvyšší možné míry.

Ropáci režie: Jan Svěrák, Československo, 1988, 20 min Hraný mystifikační dokument Ropáci natočil Jan Svěrák jako absolventský snímek na katedře dokumentárního filmu FAMU. Sugestivní vyprávění pojednává o fiktivní vědecké výpravě za neznámým živočichem, ropákem, jehož existence odporuje veškerým zásadám normálního života ve zdravé přírodě. Za krátký sci-fi snímek získal Jan Svěrák v roce 1988 ocenění Student Academy Award (studentský Oscar), Zlatý drak + Cena OIRT Krakov 1988, Cena za nejlepší režii – Parma 1989, Hlavní cena festivalu Odense 1991.

Co děláme v temnotách režie: Jemaine Clement, Taika Waititi Nový Zéland / USA, 2014, 86 min Natáčení některých filmů bývá poněkud dobrodružnější. Pokud se třeba rozhodnete vytvořit dokument o upírech, je dobré mít jejich slib, že vás nevysají, a pro jistotu není od věci nesundávat z krku krucifix. Viago, Deacon a Vladislav spolu nenápadně žijí ve starém domě, ve sklepě pak vegetuje ještě Petyr, na němž se věk už, pravda, poněkud podepsal. Některým z nich táhne na čtyři sta let, přesto ale mají móresy puberťáků i jejich náladovost. A taky je trápí, že je nechtějí pouštět do tanečních klubů. Možná ale pomůže nový kamarád Stu – člověk, jemuž se rozhodnou ponechat krev v žilách. Dějinami upírského mýtu poučený i bezuzdnou fantazií poháněný snímek vtipně uzpůsobuje po staletí neměnné zákonitosti upírského života pro současnou dobu a baví stejně tak situačním humorem jako pomrkáváním na spřízněné duše. Pití krve může být někdy celkem špinavá kratochvíle, za všechna ta staletí ale neztratilo nic na své atraktivnosti. (KVIFF)

Sdílet událost

bottom of page