út 14. 6.

14. 6. 2022 20:00 – 22:00

Čáslav, K. Pazderského 2045, 286 01 Čáslav-Nové Město, Czechia

Předprodej 250kč

Prodej na místě 300kč (maximální počet návštěvníků 69)

Kalifornský folkrockový zpěvák a kytarista Jesse Ballard a berlínský jazzový saxofonista Joe Kučera ve společném hudebním projektu. Společné koncerty které podnikli v loňském roce ještě s Janem Hrubým se setkaly s velkým ohlasem u posluchačů nejen v Česku, ale také v Německu a hudebníci projevili přání si ještě znovu společně zahrát. Koncert je postaven na autorských písních Jesse Ballarda doplněných několika covery (Dylan, Charles, Van Morrison), nacvičené části se střídají s právě improvizovanými pasážemi, kde se odráží momentální nálada a emoce nejen samotných muzikantů, ale i přítomných diváků. Každý koncert je proto trochu jiný a každý má svoji specifickou atmosféru.

Jesse Ballard, americký skladatel, zpěvák a kytarista, narozený v San Francisku, působící často v Evropě. Ke konci 70. let do Německa, kde je aktivní hlavně na berlínské hudební scéně. Se svojí kapelou Paradise Island Band natočil v Německu dvě úspěšná alba. Již tehdy byl v jeho skupině současný spoluhráč Joe Kučera. V té době předskakoval na koncertech Van Morrisonovi či Joe Cockerovi. Od té doby natočil Ballard několik dalších alb, z nichž zatím to poslední s názvem Cut It All Loose vyšlo v prosinci 2014 na labelu BCB records. Ballardův osobitý projev kdosi výstižně charakterizoval jako originální směs hudby Van Morrisona s přídavkem jazz, blues a folku.

Joe Kučera, saxofonista a flétnista narozený v Praze. Začínal coby jazzový hudebník, s nástupem big beatu ho Michal Prokop přivedl do Framus Five. S nimi pořídil první gramofonové nahrávky, pak krátce působil v kapele Karla Černocha. Následně v roce 1969 emigroval do Rakouska a poté se přesunul do Německa, kde ho Hanuš Berka angažoval do slavného rockového muzikálu Hair. V letech 1973–75 působil v Londýně, kde se potkal s americkým kytaristou a zpěvákem Jesse Ballardem, s kterým v různých sestavách vystupuje dodnes. Je stále aktivní na německé (berlínské) hudební scéně, kde působí nejen jako muzikant, ale i organizátor – např. festivalu European Blues Train. Joe Kučeru každý nepřímo zná z filmu Tankový prapor, pro který nahrál bluesovou muziku právě s Petrem Kalandrou, Martinem Kratochvílem a dalšími. Působil také ve skupině Marty Kubišové, se kterou natočil na pořátku 90. let album Někdy si zpívám. Pro svoji hru na saxofony a flétnu a schopnost improvizace je častou zván ke spolupráci s Martinem Kratochvílem při natáčení různé scénické hudby a hudby k jeho cestopisným filmům.

Vstupenky

• Sezení