pá 04. 9.

Formanova Čáslav - Dvorky (pátek)

Historicky první ročník čáslavských Dvorků nabídne široké veřejnosti nejen koncerty, výstavy, divadelní představení a umělecké workshopy určené pro zájemce všech věkových kategorií, ale i přátelský prostor pro sdílení, setkávání, sousedskou pospolitost a komunikaci.

Formanova Čáslav - Dvorky (pátek)

04. 9. 2020 16:00 – 05. 9. 2020 1:00

Program:

Tisková konference a komentovaná prohlídka výstavy Kostky pátek 16:00, Gumárna

Na otázky médií budou odpovídat Kamila Ženatá a Michal Strach, členové pořádajícího spolku Formanova Čáslav, z. s. Po tiskové konferenci provede výstavou Kostky všechny zájemce z řad veřejnosti kurátor Michal Strach.

Slavnostní zahájení Dvorků pátek 18:00, Gumárna

První ročník Dvorků zahájí starosta města Čáslavi Vlastislav Málek a předsedkyně spolku Formanova Čáslav Klára Fidlerová. Při této příležitosti proběhnou vernisáže výstav Kostky a Zuzana Paterová Viková – projekt zuzama, které představí jejich kurátor Michal Strach. V rámci hudebního programu slavnostního zahájení vystoupí dívčí fagotové kvarteto Fagotiky ve složení Michaela Špačková, Denisa Beňovská, Markéta Davidová a Kateřina Kmínková.

Kostky pátek 16:00 – 21:00, Gumárna

Industriální prostředí Gumárny hostí unikátní umělecký projekt Kostky. Do prostoru krychlí o rozměrech 1,5 x 1,5 x 1,5 m vytvořených z kari sítě umístí svá díla osm výtvarníků. Ve staré tovární hale se tak setkají díla Kateřiny Strach Tiché, Lucie Tvrdíkové a Eugenia Percossiho, kteří tvoří v Čáslavi a blízkém okolí, s díly hostujících osobností: profesora Vysoké školy umělecko-průmyslové Jiřího Davida, Krištofa Kintery, jehož expozice v Rudolfinu byla nejnavštěvovanější výstavou v historii této galerie, i zajímavých mladších absolventů Akademie výtvarných umění, Pavla Tichoně, Ondřeje Basjuka a Šárky Koudelové. Osm kostek jako osm dvorků bude tím jediným, co spoutá jinak svobodný tvůrčí projev umělců.

Zuzana Paterová Viková – projekt zuzama pátek 16:00 – 21:00, Klub Gumárna

Výstava v Klubu Gumárna prezentuje grafickou práci Zuzany Paterové Vikové, která v úsměvných ilustracích „projektu – zuzama” (Zuzana – máma) zachycuje svůj pohled na změny v každodenním životě, jež s sebou přináší mateřství. Důležitým zdrojem inspirace je Zuzaně vedle rodiny i láska k architektuře a v  jejích obrazech tak stavby často ožívají všedními situacemi i dětsky nespoutanými příběhy.

Supersonic pátek 19:30 – 20:30, Gumárna

Koncert indie/alternative rockové kapely původem z Čáslavi, která letos vydala své debutové album Run Away. Supersonic hrají svou vlastní anglicky zpívanou tvorbu, jejíž kořeny spočívají hlavně v britské kytarové scéně 90. let. V jejich hudbě jsou slyšet vlivy Oasis, The Libertines, Strokes nebo The Cure.

Texty písní: Jan Pešout, zpěv: Ivo Mojžíš, kytara: Jan Potoček, Jan Šorčík, baskytara: Jan Urban, bicí: Michal Vacek