top of page

út 04. 4.

|

Čáslav

Beseda - Mgr. Barbora Losenická - Vliv stresu na život dítěte I.

Co je stres a jaký vliv má na náš život – to jsme z různých zdrojů slyšeli už mnohokrát. Dnes se na něj podíváme z jiného pohledu.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Beseda -  Mgr. Barbora Losenická - Vliv stresu na život dítěte I.
Beseda -  Mgr. Barbora Losenická - Vliv stresu na život dítěte I.

Čas a místo

04. 4. 2023 18:30

Čáslav, K. Pazderského 2045, 286 01 Čáslav-Nové Město, Česko

Hosté

O události

Je vaše dítě ve škole nepozorné? Nedokáže napsat test na jedničku i když se vše pečlivě naučilo? Na nepatrný podnět reaguje výrazným vztekem? Nebo máte pocit, že je často duchem nepřítomné? To a mnoho dalšího může souviset s výraznou zátěží stresu, se kterým se vaše dítě v životě potkává. Po našem setkání se možná na projevy vašeho dítěte podíváte z jiného úhlu. Přiblížím vám Neurosekvenční model terapie, jehož autorem je americký psychiatr Bruce D. Perry., autor knihy Chlapec, kterého chovali jako psa. Jedná se o ucelený terapeutický přístup, který staví na aktuálních poznatcích o neurobiologickém vývoji dítěte. 

Stres je nedílnou součástí našich životů. Díky stresové reakci našeho organismu lidstvo přežilo až do dnešních dní a nejednoho z nás stres popohnal k lepším školním i pracovním výsledkům. Ale co se s člověkem děje, když je stres dlouhodobý a je ho víc, než dokážeme zvládnout? I o tom bude naše dubnové setkání. Na stres se podíváme nejprve z širší perspektivy a poté se zaměříme na to, jak se dlouhodobý stres projevuje na dětech. To, že se dítě ve škole projevuje náročným chováním, je roztěkané nebo duchem nepřítomné může být výsledkem dlouhodobé nepohody.

Na setkání se dozvíte, co můžete udělat pro svou duševní pohodu a jak můžete pomoci svému dítěti, aby dokázalo náročné situace lépe zvládat.

Mgr. Barbora Losenická

studium:

Masarykova univerzita, Poříčí 7, 603 00 Brno, PdF, obor: Speciální pedagogika (logopedie, surdopedie) Navazující magisterské studium (4. semestr) 

Masarykova univerzita, Poříčí 7, 603 00 Brno, PdF, obor: Speciální pedagogika (logopedie, surdopedie) Ukončeno získáním titulu Bc. 

Masarykova univerzita, Arne Nováka 1/1, 602 00 Brno, FF, obor: Psychologie. Ukončeno získáním titulu Mgr. 

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI: 

červen 2021 - současnost Pilotní projekt Duševní zdraví pro děti, ZŠ Zruč nad Sázavou, Na Pohoří 575, 285 22 Zruč nad Sázavou 

pozice: Psycholožka (HPP) 

září 2020 - červen 2021 Základní škola Brno, Horácké náměstí 13, Horácké náměstí 13, 621 00 Brno-Řečkovice, 

pozice: Školní psycholožka (HPP - zástup za rodičovskou d.) 

srpen 2020 - současnost Klokánek FOD Brno, Michalova 4/2586, 628 00 Brno, pozice: Psycholožka (HPP) 

Sdílet událost

bottom of page