top of page

Sympozium – mycelium

Aktualizováno: 17. 2. 2022Sympozium – mycelium/NOVA FORMA 2

-------------------

PROGRAM

-------------------

Čarodějný kruh tvoří podhoubí, které se od jednoho bodu zvolna rozrůstá směrem ven. Vytváří formy, pole, matrix – vědomí.

Výstava mycelium/NOVA FORMA 2 se uskuteční na jaře 2022 na dvou místech. Jednak v galerii Pragovka v Praze, jednak v industriálním prostoru Gumárna v Čáslavi, který se již těší tradici velkých skupinových výstav pořádaných platformou NOVA FORMA.

Koncepce projektu: ak. mal. Kamila Ženatá

Výstavy se zúčastní tito umělci:

MgA. Jana Babincová

MgA. Pavla Zábranská

MgA. Lucie Nováčková

MgA. Kateřina Strach Tichá

MgA. Magdalena Šlajchová

MgA. Pavel Tichoň

Dr. Jiří Vyskočil

Jakub Grosz, MA

MgA. Richard Loskot

Mgr. Marie Ladrová

Kontaktní osoba Pragovka – MgA. Lucie Nováčková (telefon + 420 728 358 969)

Kontaktní osoby Gumárna – MgA. Michal Strach (telefon + 420 721 214 980)

Alena Losenická (telefon +420 728 951 978)

Vzhledem k tomu, že celý projekt je pojímán jako procesuální záležitost, jako tvůrčí proces – pole, v kterém se potkávají vlivy, inspirace, náhledy a informace, všichni umělci se sejdou na úvodním „sympoziu“, během prodlouženého víkendu od pátku 1. října do neděle 3. října 2021 v Čáslavi v prostoru Klubu Gumárna.

Pragovka

Na jaře roku 2016 vznikl nový koncept Pragovky, který znovu vzkřísil k životu tuto legendární prvorepublikovou továrnu ležící v centru industriální části Prahy 9. Návštěvy uměleckých ateliérů a příležitostné výtvarné akce z minulých let podnítily vznik nového příběhu, který se zapíše do historie tohoto věhlasného areálu. Pragovka se dnes stává živým multikulturním centrem a uměleckou čtvrtí, která poskytuje inspirativní prostředí pro spolupráci i prostor pro plodnou výměnu myšlenek mezi různými uměleckými uskupeními.

36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page