Dvorky 2020

Aktualizace: zář 17

Počátkem září se na celý víkend otevřeli zahrady, dvory, dvorky i vnitřní prostory osmi místních institucí a soukromých domů – například Dusíkova divadla, Gumárny, kostela v Jakubu či zámku Třebešice – aby hostily kulturní a společenské akce uspořádané pod společným názvem Dvorky. Historicky první ročník čáslavských Dvorkůnabídne široké veřejnosti nejen koncerty, výstavy, divadelní představení a umělecké workshopy určené pro zájemce všech věkových kategorií, ale i přátelský prostor pro sdílení, setkávání, sousedskou pospolitost a komunikaci, které tvoří základ občanské společnosti. Kromě bohatého kulturního a společenského programu, který zajistí jak místní spolky, umělci a iniciativy, tak jejich hosté – profesionální výtvarníci, divadelníci a muzikanti, budou ve všech lokalitách zajištěna i místa pro odpočinek a občerstvení.

První ročník Dvorků byl slavnostně zahájen v pátek 4. září v 18 hodin na dvoře Gumárny v ulici Pazderského čp. 2045 a ukončen v neděli 6. září v 17 hodin gospelovým koncertem v evangelickém kostele.

Vstup na celý program byl zdarma.

Projekt je součástí doprovodného programu festivalu Formanova Čáslav.

8 zobrazení